Press "Enter" to skip to content

چگونه می توانید تشخیص دهید کودک شما با نقص قلب متولد شده است؟

نوزادانی که با نقص قلبی عروقی سپتوم متولد شده اند ، ممکن است بلافاصله علائم خود را نشان دهند از جمله رنگ آبی روی لب ها ، پوست یا نوک انگشتان. رنگ آبی در مواقعی که کودک خسته است و بسیار گریه می کند خود را نشان می دهد. نوزادان مبتلا به این نوع نقص همچنین علائمی مانند عدم افزایش وزن ، تنفس سریع ، مشکلات گردش خون و به طور کلی بی تحرک بودن دارند. کودکان با این نقص که در زمان بروز علائم بزرگتر هستند ، بسیار سریع خسته می شوند و اگر بسیار فعال باشند و در گرفتن نفس خود دچار مشکل شوند ، حتی بیشتر از آن خسته می شوند.

کودک شما بدون اینکه نقص قلبی عروقی داشته باشد می تواند سوفل قلبی تشخیص دهد. بسیاری از کودکان کم سن و سال دارای سوفل های قلبی هستند که نقص قلبی ندارند و زندگی سالم و عادی دارند. در صورت هترین متخصص قلب در مشهد مشکوک بودن به سوفل قلبی ، احتمالاً پزشک برخی آزمایش های اضافی را برای فهمیدن علت ایجاد آن توصیه می کند. اکوکاردیوگرام آزمایشی است که از قلب با عکس سونوگرافی انجام می شود. کاتتریزاسیون زمانی است که رنگی به عروق خونی کودک تزریق می شود و تصویری گرفته می شود که می تواند جریان خون را نشان دهد.

اگر فرزند شما در واقع نوعی نقص قلبی داشته باشد ، یک متخصص قلب کودکان به شما توصیه می شود. متخصص قلب به شما می گوید که چه درمانی لازم است که یکی از آنها می تواند جراحی باشد. ممکن است متخصص قلب بعد از بررسی آزمایشاتی که قبلاً انجام شده است ، بخواهد آزمایشات خود را انجام دهد تا بتواند بهترین روش درمانی را به شما پیشنهاد دهد.

هنگامی که نوع خاصی از نقص قلبی عروقی مادرزادی به کودک شما تشخیص داده می شود ، باید تا آنجا که می توانید در مورد آن نوع خاص نقص بیاموزید زیرا همه آنها متفاوت هستند. می توانید اطلاعات زیادی در مورد آزمایش انجام شده و گزینه های درمانی پیدا کنید. فقط 1٪ از نوزادان متولد ایالات متحده نقص قلب تشخیص داده می شوند و گزینه های درمانی بسیاری وجود دارد که اکثر کودکان خوب هستند و کاملا بهبود می یابند.